Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
23
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry