cassie has logged 1,009 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★
Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Forest

The Forest

2016
×
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
Edit this entry  
10
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★½
Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★½
Edit this entry  
07
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★
Edit this entry  
07
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Wake Up

Wake Up

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Nightwalk

Nightwalk

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Good Riddance

Good Riddance

2019
×
★★★
Edit this entry