RSS feed for Craig
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The High Note

    ★★★½

  • Bare

  • Eddy's Kingdom

    ★★★

  • Dark City Beneath the Beat

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Prayer for a Lost Mitten

    ★★★½

  • City So Real

  • Mayor

    ★★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Once Upon A Time in Venezuela

    ★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Don't Worry, the Doors Will Open

    ★★★½

  • Burqa City

    ★★★★

  • Fayettenam

  • A Million Eyes

    ★★★½

  • Spaces

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★

  • Goff

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Saria

    ★★★½

  • Our Lady of the Nile

    ★★½

  • Dirt Music

    ★★★

  • Human Capital

    ★★

  • Harriet

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Workforce

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★½

  • Beneath the Blue Suburban Skies

    ★★★½

  • The Capote Tapes

    ★★★★

  • Proxima

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Love Child

    ★★★★

  • Disco

    ★½

  • The Last Vermeer

    ★★★

  • Paris Stalingrad

    ★★★

  • The Rest of Us

    ★★★★

  • Maria's Paradise

    ★★½

  • My Life as a Comedian

    ★★

  • Cunningham

    ★★★★

  • Greed

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Lina from Lima

    ★★★½

  • I Am Woman

    ★★½

  • Guest of Honour

  • The King

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Wasp Network

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Ema

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Seberg

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½