RSS feed for Craig
Sort by

Craig has logged 83 entries for films during 2002.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
Edit this entry  
28
Chicago

Chicago

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
Edit this entry  
03
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
25
Solaris

Solaris

2002
×
Edit this entry  
22
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
Edit this entry  
12
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
Edit this entry  
07
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
Read prior review Edit this entry  
29
Mostly Martha

Mostly Martha

2001
×
Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
Read prior review Edit this entry  
03
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
Edit this entry  
29
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
Edit this entry  
24
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
Read prior review Edit this entry  
13
Prom Fight: The Marc Hall Story

Prom Fight: The Marc Hall Story

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
eXXXorcismos

eXXXorcismos

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Rossys

The Rossys

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yellowknife

Yellowknife

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Teknolust

Teknolust

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
12
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Divine Intervention

Divine Intervention

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Run

On the Run

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Madame Satã

Madame Satã

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man Without a Past

The Man Without a Past

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rub and Tug

Rub and Tug

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blissfully Yours

Blissfully Yours

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Blind Spot: Hitler's Secretary

Blind Spot: Hitler's Secretary

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Way Home

The Way Home

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Baroness and the Pig

The Baroness and the Pig

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Lost in La Mancha

Lost in La Mancha

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Quiet American

The Quiet American

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Shot's Funeral

Big Shot's Funeral

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
My Life on Ice

My Life on Ice

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Flux

Flux

2002
×
Edit this entry  
08
Auto Focus

Auto Focus

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spellbound

Spellbound

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The True Meaning of Pictures: Shelby Lee Adams' Appalachia

The True Meaning of Pictures: Shelby Lee Adams' Appalachia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Laurel Canyon

Laurel Canyon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Past Perfect

Past Perfect

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Heaven

Heaven

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bellissima

Bellissima

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Bollywood/Hollywood

Bollywood/Hollywood

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Take Care of My Cat

Take Care of My Cat

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lovely & Amazing

Lovely & Amazing

2001
×
Edit this entry  
01
Food of Love

Food of Love

2002
×
★★½
Edit this entry