• Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Seberg

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Float

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • The Australian Dream

    ★★★★

  • Villa Empain

    ★★★

  • Daughter

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Maestro

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Memorable

    ★★★★

  • Dicktatorship

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • The Traitor

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Frankie

    ★★★½

  • Olla

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Lourdes

    ★★★★

  • The Valley

    ★★★★

  • My Dads, My Moms, and Me

    ★★★★½

  • Killing Patient Zero

    ★★★★½

  • Cavebirds

    ★★★

  • Our Dance of Revolution

    ★★★★

  • Amussu

    ★★★½

  • Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

    ★★★★

  • Picture Character

    ★★★

  • Máxima

    ★★★★½

  • Leftover Women

    ★★★★

  • Pipe Dreams

    ★★★★

  • The World or Nothing

    ★½

  • Circus of Books

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Push

    ★★★★

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Strip and War

    ★★★½

  • L.A. Tea Time

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Gateways to New York: Othmar H. Ammann and his bridges

    ★★★

  • Assholes: A Theory

    ★★★★

  • I Beat Up My Rapist

    ★★★★

  • Repugnant

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Well Groomed

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • For Sama

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ½