• Friends: The Reunion

  • Army of the Dead

  • Curral

    ★★★½

  • Cherry

  • WandaVision

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

  • Death to 2020

    ★★½

  • News of the World

  • The Edge of Theocracy

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Antropofagia Marginal

    ★★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Nas Asas da Pan Am

    ★★½

  • The Tremor

    ★★½

  • The Year of the Death of Ricardo Reis

    ★★★★

  • Os Quatro Paralamas

  • The Trial of the Chicago 7

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Shadow Country

    ★★★★

  • New Order

    ★½

  • Miss Marx

    ★½

  • The New Mutants

  • Coronation

    ★★

  • Greenland

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Clichy-Montfermeil

    ★★★

  • Mayroun and the Unicorn

  • Penelope

    ★★★½

  • Crickets

    ★★★½

  • Voyage Au Bout De La Nuit

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • 499

    ★★★

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★★

  • Penguins: Life on the Edge

  • Mulan

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Mosquito

    ★★★★

  • The Sky Is on Fire

  • Bacurau no Mapa

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Midway

    ★★

  • The Fall

    ★★½

  • Lavender

    ★★★

  • o28

    ★★★½

  • Daughter

    ½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Radioactive

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Wasp Network

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Great Green Wall

    ★★★