• The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Map of Latin American Dreams

    ★★★★½

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

  • Instant Family

  • The Grinch

  • Bohemian Rhapsody

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Sherlock Gnomes

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Searching

  • Wonder

  • Paddington 2

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Cars 3

  • Wonder Woman

  • Harry Styles: Behind the Album

  • Harry Styles: Behind the Album - The Performances

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them