Sort by

cat45 has logged 74 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
John & Yoko: Above Us Only Sky

John & Yoko: Above Us Only Sky

2018
×
Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
20
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
Edit this entry  
11
Lights Out

Lights Out

2016
×
Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
13
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Edit this entry  
05
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Map of Latin American Dreams

Map of Latin American Dreams

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Edit this entry