• Schumacher

    ★★★★

  • Holidate

  • Another Round

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Little Women

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • By the Grace of God

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Roma

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★

  • The Promise

    ★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • The Death of Louis XIV

    ★★★★½

  • Paterson

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Swiss Army Man

  • The Big Short

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Knight of Cups

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • American Hustle

    ★★★★

  • Out of the Furnace

    ★★★★

  • Now You See Me

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Batmobile

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • To Rome with Love

    ★★

  • The Flowers of War

    ★★★★

  • The Intouchables

    ★★★★½

  • Hugo

    ★★★★½

  • The Fighter

    ★★★★

  • Inside Job

    ★★★½

  • Senna

    ★★★★½

  • The Social Network

  • Black Swan

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Nanny McPhee and the Big Bang

    ★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

  • A Christmas Carol

    ★★★½

  • Julie & Julia

    ★★★½

  • Public Enemies

    ★★★★

  • The Hangover

    ★★½

  • Terminator Salvation

  • Antichrist

    ★½