lina has logged 22 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saturday Night

Saturday Night

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Roma

Mamma Roma

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry