lina has logged 190 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
False Positive

False Positive

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry