Sort by

catarina has logged 563 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Holiday Date

Holiday Date

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
04
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Leviano

Leviano

2018
×
Edit this entry  
22
The Wave

The Wave

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
My Name Is Bernadette

My Name Is Bernadette

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Transhood

Transhood

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★½
Edit this entry  
11
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Edit this entry  
03
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Edit this entry