Sort by

catarina has logged 34 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Strange but True

Strange but True

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Poseidon

Poseidon

2006
×
Edit this entry  
24
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love on Iceland

Love on Iceland

2020
×
★½
Edit this entry  
20
The Hunt for the BTK Killer

The Hunt for the BTK Killer

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Work It

Work It

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Host

Host

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Divaldo: O Mensageiro da Paz

Divaldo: O Mensageiro da Paz

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Astral City: A Spiritual Journey

Astral City: A Spiritual Journey

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Grace of Monaco

Grace of Monaco

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Buying the Cow

Buying the Cow

2002
×
½
Edit this entry  
03
Only Mine

Only Mine

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★
Edit this entry  
01
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Son of Bigfoot

The Son of Bigfoot

2017
×
★★★★
Edit this entry