Sort by

Catatoes has logged 28 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Clown

Clown

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Lumberjack Man

Lumberjack Man

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mr. Boogedy

Mr. Boogedy

1986
×
★★
Edit this entry  
27
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Gravy

Gravy

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Mother's Day

Mother's Day

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fender Bender

Fender Bender

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Edit this entry