Sort by

cate has logged 101 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tahara

Tahara

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Edit this entry  
13
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
Edit this entry  
11
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Edit this entry  
09
In My Room

In My Room

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
Edit this entry  
03
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
Edit this entry  
15
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry