• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • 9/21/21

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Apples

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • Her Smell

    ★★★★★

  • Teen Spirit

    ★★

  • Private Life

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Unicorn Store

    ★★½

  • High-Rise

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • A Little Chaos

    ★★

  • Chef

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Julie & Julia

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • No Reservations

    ★★★★

  • The Holiday

    ★★★★

  • Perfume: The Story of a Murderer

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Galaxy Quest

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Cruel Intentions

    ★★★

  • Rasputin

    ★★★

  • Sense and Sensibility

    ★★★★★

  • Pride and Prejudice

    ★★★★★

  • Robin Hood: Prince of Thieves

    ★★½

  • Beetlejuice

    ★★★★★

  • Critters

    ★★

  • Singin' in the Rain

    ★★★★★