Sort by

Willow has logged 23 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Young Master

The Young Master

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lola Montès

Lola Montès

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
17
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
Read prior review Edit this entry  
09
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
Edit this entry  
06
Ley Lines

Ley Lines

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry