Sort by

Willow has logged 27 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Kitten with a Whip

Kitten with a Whip

1964
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sweet Savior

Sweet Savior

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rodan

Rodan

1956
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mothra

Mothra

1961
×
★★★½
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aladdin and His Wonderful Lamp

Aladdin and His Wonderful Lamp

1939
×
★★★★
Edit this entry  
05
Christopher Strong

Christopher Strong

1933
×
★★★
Edit this entry  
05
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Date to Skate

A Date to Skate

1938
×
★★★★
Edit this entry  
04
Goonland

Goonland

1938
×
Edit this entry  
04
Bulldozing the Bull

Bulldozing the Bull

1938
×
Edit this entry  
04
The Jeep

The Jeep

1938
×
Edit this entry  
04
Mutiny Ain't Nice

Mutiny Ain't Nice

1938
×
Read the review Edit this entry  
04
Plumbing Is a 'Pipe'

Plumbing Is a 'Pipe'

1938
×
★★★★
Edit this entry  
04
I Yam Love Sick

I Yam Love Sick

1938
×
★★★½
Edit this entry  
04
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Raven

The Raven

1942
×
Edit this entry  
01
The Girl I Loved

The Girl I Loved

1946
×
★★★★
Edit this entry