Sort by

Willow has logged 47 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Wonderful Sunday

One Wonderful Sunday

1947
×
★★★½
Edit this entry  
24
T-Men

T-Men

1947
×
★★★½
Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★½
Edit this entry  
22
No Regrets for Our Youth

No Regrets for Our Youth

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Just Another Girl on the I.R.T.

Just Another Girl on the I.R.T.

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pinball

Pinball

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Visitation

Visitation

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
El Doctor

El Doctor

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Jefferson Circus Songs

Jefferson Circus Songs

1974
×
★★★
Edit this entry  
16
Crocus

Crocus

1971
×
★★★
Edit this entry  
16
Joy Street

Joy Street

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Harvey Girls

The Harvey Girls

1946
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
The King of Marvin Gardens

The King of Marvin Gardens

1972
×
★★★½
Edit this entry  
10
So Pretty

So Pretty

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Heart of Christmas

The Heart of Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★★
Edit this entry  
04
Unscarred: The Life of Nick Mondo

Unscarred: The Life of Nick Mondo

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evidentiary Bodies

Evidentiary Bodies

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Give a Girl a Break

Give a Girl a Break

1953
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Men Who Tread on the Tiger's Tail

The Men Who Tread on the Tiger's Tail

1952
×
★★★
Edit this entry  
02
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Trip

The Trip

1967
×
★★★
Edit this entry