RSS feed for Cathal 🎬

Cathal 🎬 has logged 535 entries for films released in the 2000s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Clint Eastwood, le franc-tireur

Clint Eastwood, le franc-tireur

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Other Man

The Other Man

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
9

9

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Things We Lost in the Fire

Things We Lost in the Fire

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Legend of Zorro

The Legend of Zorro

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Garage

Garage

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Flintstones in Viva Rock Vegas

The Flintstones in Viva Rock Vegas

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crank

Crank

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Max Payne

Max Payne

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Are We Done Yet?

Are We Done Yet?

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hitman

Hitman

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Secretary

Secretary

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Love You, Beth Cooper

I Love You, Beth Cooper

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunchback of Notre Dame II

The Hunchback of Notre Dame II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
RV

RV

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daddy Day Camp

Daddy Day Camp

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Superman/Batman: Public Enemies

Superman/Batman: Public Enemies

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry