RSS feed for Cathal

Cathal has logged 60 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Tactical Force

Tactical Force

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Footloose

Footloose

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ray Romano: Right Here, Around the Corner

Ray Romano: Right Here, Around the Corner

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roxanne

Roxanne

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Without a Paddle: Nature's Calling

Without a Paddle: Nature's Calling

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stardust

Stardust

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
State of Play

State of Play

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Look Who's Talking Now!

Look Who's Talking Now!

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Look Who's Talking Too

Look Who's Talking Too

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
28 Days

28 Days

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
What Richard Did

What Richard Did

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Philomena

Philomena

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
K-19: The Widowmaker

K-19: The Widowmaker

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Kevin Hart's Guide to Black History

Kevin Hart's Guide to Black History

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Lesbian Vampire Killers

Lesbian Vampire Killers

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
08
All Is True

All Is True

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Day

One Day

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Private War

A Private War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dragons: Dawn Of The Dragon Racers

Dragons: Dawn Of The Dragon Racers

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Book of Dragons

Book of Dragons

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dragons: Gift of the Night Fury

Dragons: Gift of the Night Fury

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry