RSS feed for Cathal

Cathal has logged 52 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fletch

Fletch

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Veronica Guerin

Veronica Guerin

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Amy Schumer: Growing

Amy Schumer: Growing

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Trance

Trance

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marshall

Marshall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blitz

Blitz

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evolution

Evolution

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
What Men Want

What Men Want

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Producers

The Producers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape from Alcatraz

Escape from Alcatraz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Too Young To Die: Heath Ledger

Too Young To Die: Heath Ledger

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Some Freaks

Some Freaks

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Turbo

Turbo

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Juror

The Juror

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★½
Read the review Edit this entry