RSS feed for Cathal

Cathal has logged 18 entries for films released in 1988.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big

Big

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Short Circuit 2

Short Circuit 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gorillas in the Mist

Gorillas in the Mist

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twins

Twins

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry