RSS feed for Cathal

Cathal has logged 25 entries for films released in 1989.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry