RSS feed for Cathal

Cathal has logged 15 entries for films released in 1991.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
JFK

JFK

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Omen IV: The Awakening

Omen IV: The Awakening

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All I Want for Christmas

All I Want for Christmas

1991
×
Read the review Edit this entry  
15
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Muppet*Vision 3-D

Muppet*Vision 3-D

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry