RSS feed for Cathal

Cathal has logged 25 entries for films released in 1992.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Honey I Blew Up the Kid

Honey I Blew Up the Kid

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry