RSS feed for Cathal

Cathal has logged 25 entries for films released in 1993.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
This Boy’s Life

This Boy’s Life

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Firm

The Firm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Look Who's Talking Now!

Look Who's Talking Now!

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coneheads

Coneheads

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alive

Alive

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry