Sort by
  • Bones and All

  • Otiti

  • Persuasion

  • Crimes of the Future

  • Aftersun

  • Conversations with Friends

  • Top Gun: Maverick

  • Everything Everywhere All at Once

  • Heart Shot

  • The Passengers of the Night

  • Ali Wong: Don Wong

  • Both Sides of the Blade

  • Through My Window

  • Cha Cha Real Smooth

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • The Guilty

  • Dune

  • Freda

  • Titane

  • Drive My Car

  • Lingui: The Sacred Bonds

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Hand

  • Heaven Reaches Down to Earth

  • We Are Who We Are

  • Simple Passion

  • Shiva Baby

  • Shithouse

  • Coming Out

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

  • Speech/Acts: A Dialectical Comedy

  • Emma.

    ★★★★

  • Corman's Eyedrops Got Me Too Crazy

  • Shirley

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Needle Park Baby

  • Little Women

  • Caterina

  • The Irishman

  • Cordelia

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★½

  • The Platform

    ★½

  • Martin Eden

  • First Cow

  • Uncut Gems

  • Judy

    ★★½

  • Ad Astra

  • Tune in for Love

    ★½

  • Anima

  • Matthias & Maxime

  • Dogs Don't Wear Pants

  • Parasite

  • Invisible Life

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Beanpole

    ★★★★½

  • Atlantics

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Bacurau

  • Blow the Man Down

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Talking About Trees

  • MS Slavic 7

  • Shakti

  • The Souvenir

  • Romantic Comedy

    ★½

  • Divine Love