cathy has logged 22 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frida

Frida

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Wild in the Streets

Wild in the Streets

1968
×
★★★
Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★½
Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Cops and Robbers

Cops and Robbers

1973
×
★★½
Edit this entry  
20
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Edit this entry  
19
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Charade

Charade

1963
×
★★★
Edit this entry  
10
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
06
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mr. Deeds Goes to Town

Mr. Deeds Goes to Town

1936
×
★★★½
Edit this entry  
03
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★
Edit this entry