cathy has logged 21 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ryan Hamilton: Happy Face

Ryan Hamilton: Happy Face

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Starstruck

Starstruck

2010
×
Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
★★½
Edit this entry