• Father of the Bride Part 3 (ish)

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Midway

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Bright

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★★

  • Downsizing

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★★

  • The Mummy

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Baywatch

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★½