Matt has logged 66 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Edit this entry  
04
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Welcome to Bushwick

Welcome to Bushwick

2017
×
Edit this entry  
22
The External World

The External World

2010
×
Edit this entry  
13
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
Read the review Edit this entry  
12
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Josephine

My Josephine

2003
×
Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Life Itself

Life Itself

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Edit this entry  
12
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Edit this entry  
07
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
Edit this entry  
27
Weekend

Weekend

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
Edit this entry