• Parasite

    ★★★★★

  • Border

    ★★★★

  • First Birthday

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • That's Not Us

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Summertime

    ★★★★

  • Assassination Nation

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Thelma

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★