cat has logged 45 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sunshine on Leith

Sunshine on Leith

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Filth

Filth

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wee Man

The Wee Man

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Omen

The Omen

1976
×
★★★
Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry