• Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • My Tender Matador

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

  • Glass

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★★