catota has logged 23 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Tender Matador

My Tender Matador

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
04
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Edit this entry  
11
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry