• X

    ★★★½

  • Under the Influence

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • What We Leave Behind

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • star-crossed: the film

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Last Letter From Your Lover

  • Old

  • The Forever Purge

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★½

  • Hysterical

    ★★★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • Violet

    ★★★½

  • Stop and Go

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Language Lessons

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★