Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
16
What We Leave Behind

What We Leave Behind

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Under the Influence

Under the Influence

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grey Gardens

Grey Gardens

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
His House

His House

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Judy

Judy

2019
×
Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
01
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Edit this entry