RSS feed for Catrina
  • Hamilton

    ★★★★

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

    ★★★½

  • Trial by Media

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★

  • Lance

    ★★★

  • On the Record

    ★★★

  • Be Water

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Yellow Rose

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • The Case Against Adnan Syed

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Mommy Group Murder

    ½

  • The Innocent Man

    ★★

  • Seau

    ★★★½

  • The Perfection

    ★½

  • Swiped: Hooking Up in the Digital Age

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • The 2000s

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • Evil Genius

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Game Night

    ★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★

  • Jodi Arias: An American Murder Mystery

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Spielberg

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Murder of Laci Peterson

    ★½

  • The Nineties

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Casey Anthony: An American Murder Mystery

    ★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Unforgettable

    ½

  • Get Out

    ★★★★