RSS feed for Tom
  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Mushroom Park

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Helluva Boss

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Death Stranding: The Making of Timefall

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★★★

  • The Fall

  • Rattlesnake

  • Watchmen

    ★★★½

  • Eli

    ★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Mister America

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Pest Coaster

  • Wet Cement

  • The Curse of the Monkey Bird

    ★★★★★

  • Changeland

  • The Final Exit of the Disciples of Ascensia

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★½

  • Solipsism

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★★