RSS feed for Tom
  • Stuber

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Sword of Trust

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Monos

    ★★★★

  • Paradise Hills

    ★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★

  • Logan Lee & the Rise of the Purple Dawn

    ★★★★

  • mask dog

  • Let's Go Luna!: Luna's Christmas Around the World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • May I Please Enter

  • The Haunting

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • FLCL Alternative

    ★★★★

  • Greta

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Age of Sail

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Tangerine Reef

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Cam

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sharp Objects

  • Facing It

    ★★★★

  • One Small Step

    ★★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★½

  • Tau

    ★½

  • Bilby

    ★★★★

  • Lost & Found

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Animal Behaviour

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • floatland

  • End Times

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Bird Karma

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★½

  • Assassination Nation

    ★½