RSS feed for Tom
  • Shirkers

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Mandy

    ★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Summer of 84

    ★★

  • Bright

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Rodents of Unusual Size

    ★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Justice League

    ½

  • Weekends

    ★★★★½

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • kittykat96

  • Blade Runner 2049

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★½

  • A Night at the Garden

  • Cult of Chucky

    ★★½

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★★

  • Unicorn Store

    ★★

  • Revenge

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Demons

    ★★★★★

  • Late Afternoon

    ★★★★

  • Buddy Thunderstruck: The Maybe Pile

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Say You Will

    ★★★★

  • Grandpa Walrus

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Okja

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

  • cat city

  • LA 92

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Escape Room

    ½

  • Ghost in the Shell

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Sylvio

    ★★

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Brigsby Bear

  • Get Out

  • Lemon

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Dave Made a Maze

  • Mudbound

  • The Big Sick