RSS feed for catwmn
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sherlock: The Lying Detective

Sherlock: The Lying Detective

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
San Andreas

San Andreas

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sherlock: The Six Thatchers

Sherlock: The Six Thatchers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sherlock: His Last Vow

Sherlock: His Last Vow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sherlock: The Sign of Three

Sherlock: The Sign of Three

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sherlock: The Empty Hearse

Sherlock: The Empty Hearse

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sherlock: The Reichenbach Fall

Sherlock: The Reichenbach Fall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sherlock: The Hounds of Baskerville

Sherlock: The Hounds of Baskerville

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sundays at Tiffany's

Sundays at Tiffany's

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Write Before Christmas

Write Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Christmas Scavenger Hunt

Christmas Scavenger Hunt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sherlock: The Great Game

Sherlock: The Great Game

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sherlock: The Blind Banker

Sherlock: The Blind Banker

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sherlock: A Study in Pink

Sherlock: A Study in Pink

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Holiday for Heroes

Holiday for Heroes

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Let's Dance

Let's Dance

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hamilton 2: But Not if it Concerns Your Daughter

Hamilton 2: But Not if it Concerns Your Daughter

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hamilton: In the Interest of the Nation

Hamilton: In the Interest of the Nation

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Code Name Coq Rouge

Code Name Coq Rouge

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Key of Love

In the Key of Love

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Lyckligare kan ingen vara

Lyckligare kan ingen vara

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Longest Week

The Longest Week

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★
Edit this entry