Caty has logged 17 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anything Else

Anything Else

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Earth to Echo

Earth to Echo

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry