• Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★

  • Deep Water

    ★½

  • X

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Extremo Ocidente

    ★★

  • Fresh

    ½

  • Scream

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Muriel

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ½

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Private Desert

    ★★

  • Planetarium

    ★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ½

  • Dune

    ★★

  • Belfast

    ½

  • The Hand of God

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ½

  • John of God: The Crimes of a Spiritual Healer

    ★★½

  • Candyman

    ★½

  • The Infernal Machine

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

  • Febre 40º

    ★★★

  • Sombra

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ½

  • Fear Street: 1994

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Through the Heart and Soul

  • Capitu and the Chapter

    ★★★½

  • Neither the sun nor death can be looked at steadily

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Lua em Câncer

    ★★★½

  • Creating an Army of the Dead

    ★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★½