Sort by

Cauls_Apartment has logged 555 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Edit this entry  
31
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Day of the Panther

Day of the Panther

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Matador

Matador

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Swimming with Sharks

Swimming with Sharks

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Strange Case of Doctor Rx

The Strange Case of Doctor Rx

1942
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Murders in the Zoo

Murders in the Zoo

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Pee-wee Herman Show

The Pee-wee Herman Show

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Tin Drum

The Tin Drum

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Long Live Death

Long Live Death

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lonely Man

The Lonely Man

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Welcome to New York

Welcome to New York

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Affliction

Affliction

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★
Edit this entry  
07
Gray Lady Down

Gray Lady Down

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Breeders

Breeders

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Female

Female

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dersu Uzala

Dersu Uzala

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Poison

Poison

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three on a Match

Three on a Match

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Gog

Gog

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
Don’t Leave Home

Don’t Leave Home

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Human Tornado

The Human Tornado

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Friday

Black Friday

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parents

Parents

1989
×
★½
Read the review Edit this entry