Sort by

Cauls_Apartment has logged 48 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost Son

Ghost Son

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tanner '88

Tanner '88

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Man-Thing

Man-Thing

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Circus

The Circus

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaft's Big Score!

Shaft's Big Score!

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Day of the Animals

Day of the Animals

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Evil

Little Evil

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Klute

Klute

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Charley Varrick

Charley Varrick

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Switchblade Sisters

The Switchblade Sisters

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loving

Loving

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killer Elite

The Killer Elite

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★
Edit this entry  
10
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sisters of Death

Sisters of Death

1976
×
Edit this entry  
09
Frantz Fanon: Black Skin, White Mask

Frantz Fanon: Black Skin, White Mask

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Willow

Willow

1988
×
★★★½
Edit this entry  
09
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Outside In

Outside In

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Cotton Comes to Harlem

Cotton Comes to Harlem

1970
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pandora's Box

Pandora's Box

1929
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Boys in the Band

The Boys in the Band

1970
×
★★★★
Edit this entry  
03
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Voices

The Voices

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Girl on a Chain Gang

Girl on a Chain Gang

1966
×
Read the review Edit this entry