Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Romina

Romina

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Atrocious

Atrocious

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Edit this entry  
17
The Bay

The Bay

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Atrocious

Atrocious

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★½
Edit this entry  
17
Berserker

Berserker

1987
×
★★½
Edit this entry  
16
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
A Quiet Place to Kill

A Quiet Place to Kill

1970
×
★★★
Edit this entry  
14
Blue Eyes of the Broken Doll

Blue Eyes of the Broken Doll

1974
×
★★★
Edit this entry  
13
The Fly

The Fly

1958
×
★★★
Edit this entry  
12
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Circus of the Dead

Circus of the Dead

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★
Edit this entry  
10
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Edit this entry  
10
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★
Edit this entry  
10
The Comic

The Comic

1985
×
★★½
Edit this entry  
09
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★½
Edit this entry  
09
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★
Edit this entry  
09
Vamp

Vamp

1986
×
★★½
Edit this entry  
08
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★½
Edit this entry  
08
Corruption

Corruption

1968
×
★★★
Edit this entry  
06
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★½
Edit this entry  
05
The Golem: How He Came into the World

The Golem: How He Came into the World

1920
×
★★★
Edit this entry  
05
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★
Edit this entry  
04
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★
Edit this entry  
04
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★½
Edit this entry  
03
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1991
×
★★★
Edit this entry  
02
The Ultimate Ninja

The Ultimate Ninja

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
Out of the Darkness

Out of the Darkness

1985
×
★★½
Edit this entry  
02
Highway to Hell

Highway to Hell

1991
×
★★½
Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
01
Misery

Misery

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
Naked Violence

Naked Violence

1969
×
★★★
Edit this entry  
28
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★
Edit this entry  
27
Point Break

Point Break

1991
×
★★½
Edit this entry  
27
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Edit this entry  
27
Orchestra Rehearsal

Orchestra Rehearsal

1978
×
★★★
Edit this entry