RSS feed for cavalencia
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Young Guns

Young Guns

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Dark Was the Night

Dark Was the Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
I Still See You

I Still See You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Kin

Kin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Chasing Trane

Chasing Trane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Dark

The Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Galveston

Galveston

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Unlocked

Unlocked

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Queen: A Night in Bohemia

Queen: A Night in Bohemia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black '47

Black '47

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Mara

Mara

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Approaching the Unknown

Approaching the Unknown

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry