Sort by
  • Smile

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • Isi & Ossi

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Roma

    ★★★★½

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Okja

  • Alien: Covenant

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hidden Figures

  • Moana